Як проходять польові навчання та тестування системи Deep Green Ukraine

Прототип системи Deep Green Ukraine вперше виявив підозрілу вирубку без публічно наявних дозвільних документів на території ДП “Київська лісова науково-дослідна станція” Першотравневе лісництво кв.122, вид 6. 

16 грудня Експерти ГО “Центр Моніторингу Влади” та ГО “Лісові ініціативи і суспільство” виїхали аби протестувати роботу системи і перевірити отриману інформацію. Польові обстеження показали, що рубка частково проведена не в тому місці де дозволено лісорубним квитком, який опубліковано у реєстрі Держлісагентства. Мова йде про те, що дозвіл на вирубку видано на виділ 6.1, але 50% вирубки здійснено у сусідньому виділі на який відсутні дозвільні документи у вказаному державному реєстрі. 

Крім того виявлено ряд лісопорушень, а саме: 

– За межею лісосіки залишені купи порубкових рештків від зрубаних дерев, які захаращують сусідні ділянки і порушують правила пожежної безпеки. 

– Лісові культури створені як монокультури (з однієї породи – сосни звичайної) – це може призвести до зменшення їх біологічної стійкості та підвищує ризики лісових пожеж і хвороб дерев у майбутньому .

– На діляночному стовпчику не позначеної площу рубки, що може свідчити про маніпуляцію інформацією із метою приховати вказану ймовірно незаконну вирубку. 

Детальніше у відео:

За результатами обстежень складено звіт та направлені в контролюючі органи. Продовжуємо працювати над удосконаленням алгоритмів системи. Слідкуйте за нашими новинами та доєднуйтесь до природоохоронного руху!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *