Часті питання

Часті питання

Deep Green Ukraine - це система, що забезпечує автоматизований моніторинг лісів за допомогою супутникових даних. Система дає можливість аналізувати відкриті дані державних установ (земельний кадастр, лісові карти, лісорубні квитки, тощо) та супутникові дані, виявляти незаконні вирубки та моніторити планові. Щоразу, коли для зони відстеження яку обрав користувач доступні нові супутникові знімки, Deep Green Ukraine автоматично завантажує їх та обробляє для виявлення будь-яких змін у лісі та надання цієї інформації користувачеві.
Супутникові дані оновлюються приблизно раз на 5 днів залежно від роботи супутників. Оновлення даних держреєстрів відбувається в режимі реального часу і залежить від працівників Держлісагентсва України.
Deep Green Ukraine використовує дані Sentinel-2 та Sentinel-1 з програми ESA Copernicus. Ці супутники мають роздільну здатність 10 метрів, що означає, що кожен піксель відповідає 10x10 метрів суші. Це означає, що на даний момент мінімальна площа виявлення становить 0,1 га.
Щоб побачити моніторинг за певний період потрібно у меню серед іконок обрати відповідний фільтр і налаштувати його. При цьому варто зауважити, що система розпочала моніторинг на початку 2021 року, однак не одночасно і не на всіх територіях України. Наразі пілотними областями є Київська, Львівська, Закарпатська і Одеська, які поступово впроваджуються. Території інших областей будуть додаватися по мірі залучення наявних ресурсів, які команда проєкту постійно вишуковує.
Якщо в районі з’являється червоний крапка, це означає що в цьому місці відбувається вирубка на яку у відкритих базах даних система не знайшла документів - це означає що вирубка потенційно незаконна і потребує перевірки і уваги правоохоронців. У такому випадку ми рекомендуємо сконтактувати місцевих незалежних експертів до яких у вас є довіра щоб перевірити її законність, або до Держекоінспекції, Держлісагентства чи на 102. Також у нашій системі є можливість автоматично подати звернення до Нацполіції заповнивши для цього форму Повідомлення про вирубку (іконка - меню внизу карти із знаком оклику).
Якщо в районі з’являється зелена крапка - це означає, що в цьому місці відбувається вирубка на яку у відкритих базах даних система знайшла документи - це означає що вирубка законна.
Перегляньте наші інформаційні відео.
Будь ласка, зв'яжіться з нами через: pressforestcom@gmail.com для питань або коментарів.
Детальна відповідь у відео: https://www.youtube.com/watch?v=B9WzzbzIZkk
Система дає можливість: 1 - автоматично виявити інформацію про ділянки зниклого лісу (лісокористувача, лісництво, номер кварталу, виділу, площу) та вказати про наявність дозвільного документу на його вирубку (лісорубного квитка); 2 - встановити власний моніторинг (відстеження) користувача за певною (особисто виділеною) територією лісу і отримувати автоматичні сповіщення щодо виявлених системою змін лісового покриву (доступно тільки для зареєстрованих користувачів, наразі функція знаходиться у стадії розробки); 3 - користувачу заповнювати відповідну форму повідомлення про виявлену вирубку лісу та автоматично надсилати її до Національної поліції у формі електронного звернення (доступно тільки для зареєстрованих користувачів, наразі функція знаходиться у стадії тестування); 4 - підсумовувати статистичну інформацію про показники моніторингу змін лісового покриву